Wojciech Płachetka
Wojciech PłachetkaDyrektor Generalny
Licencjonowany doradca restrukturyzacyjny, prawnik i przedsiębiorca zajmujący się rozwojem energetyki rozproszonej oraz gospodarki niskoemisyjnej.
Współwłaściciel kilku przedsiębiorstw działających w branży energetycznej oraz współautor kilkuset ekspertyz, analiz i dokumentów strategicznych przygotowywanych na rzecz jednostek samorządu terytorialnego, instytucji publicznych oraz dużych przedsiębiorstw prywatnych.

Absolwent Akademii Koźmińskiego na kierunku Biznes Chiński, ekspert Instytutu Jagiellońskiego oraz Instytutu Wolności. Stały obserwator i komentator dokonującej się na naszych oczach transformacji energetycznej.

Prywatnie mąż Justyny i ojciec Stefana oraz Jadwigi. Rodowity Ślązak zafascynowany polską historią, którą uwielbia odkrywać zarówno podczas nieoczywistych podróży szlakami turystycznymi, jak i siedząc w miękkim fotelu z filiżanką czerwonej herbaty i ciekawą książką w ręku.

Michał Mroskowiak
Michał MroskowiakDyrektor Strategiczny
Prawnik, specjalista ds. elektromobilności oraz efektywności energetycznej. Autor kilkudziesięciu analiz i strategii związanych z wdrażaniem elektro i wodoromobilności oraz odnawialnych źródeł energii w polskich samorządach.

Zawodowo doradza i koordynuje realizację projektów poprawy efektywności energetycznej w przedsiębiorstwach oraz inicjuje tworzenie klastrów energii. m.in. Klastra „Czysta energia dla Piastowa” oraz „Zawierciańskiego Klastra Energii”.

Kamil Moskwik
Kamil MoskwikDyrektor Operacyjny
Dyrektor Operacyjny XOOG Klastry Energii P.S.A., autor analiz, raportów biznesowych oraz artykułów naukowych.

Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas pracy w polskich i zagranicznych korporacjach, współpracował także z Polskim Instytutem Geologicznym – Instytutem Badawczym, Polską Akademią Nauk – Centrum zastosowań matematyki i inżynierii systemów, Instytutem Sobieskiego.

Obecnie związany z Instytutem Jagiellońskim. Kluczowe kompetencje Kamila, wpisują się w obszar modelowania matematycznego, analityki biznesowej oraz doradztwa strategicznego.