Wojciech Płachetka
Wojciech PłachetkaDyrektor Generalny
Licencjonowany doradca restrukturyzacyjny, prawnik i przedsiębiorca zajmujący się rozwojem energetyki rozproszonej oraz gospodarki niskoemisyjnej.
Współwłaściciel kilku przedsiębiorstw działających w branży energetycznej oraz współautor kilkuset ekspertyz, analiz i dokumentów strategicznych przygotowywanych na rzecz jednostek samorządu terytorialnego, instytucji publicznych oraz dużych przedsiębiorstw prywatnych.

Absolwent Akademii Koźmińskiego na kierunku Biznes Chiński, ekspert Instytutu Jagiellońskiego oraz Instytutu Wolności. Stały obserwator i komentator dokonującej się na naszych oczach transformacji energetycznej.

Prywatnie mąż Justyny i ojciec Stefana oraz Jadwigi. Rodowity Ślązak zafascynowany polską historią, którą uwielbia odkrywać zarówno podczas nieoczywistych podróży szlakami turystycznymi, jak i siedząc w miękkim fotelu z filiżanką czerwonej herbaty i ciekawą książką w ręku.

Michał Mroskowiak
Michał MroskowiakDyrektor Strategiczny
Prawnik, specjalista ds. elektromobilności oraz efektywności energetycznej. Autor kilkudziesięciu analiz i strategii związanych z wdrażaniem elektro i wodoromobilności oraz odnawialnych źródeł energii w polskich samorządach.

Zawodowo doradza i koordynuje realizację projektów poprawy efektywności energetycznej w przedsiębiorstwach oraz inicjuje tworzenie klastrów energii. m.in. Klastra „Czysta energia dla Piastowa” oraz „Zawierciańskiego Klastra Energii”.

Jakub Zarazik
Jakub ZarazikDyrektor Operacyjny
Praktyk z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży Odnawialnych Źródeł Energii.

Prezes zarządu spółki developerskiej (XOOG Development), dyrektor operacyjny KEPSA (Klastry Energii Prosta Spółka Akcyjna), ekspert IJ (Instytut Jagielloński), przedsiębiorca i inżynier.

Skutecznie zrealizował ponad 130 wielkoskalowych instalacji OZE w Polsce.

Działał aktywnie zarówno po stronie inwestorskiej jak i deweloperskiej. Współtworzył zarówno startupy jak i wprowadzał międzynarodowe korporacje do Polski.

W swojej pracy nastawiony jest na zwiększanie efektywności organizacji poprzez optymalizacje procesów i procedur.